Son Haberler
Anasayfa / Galeri / Yalda Abbasî’den müzik ziyafeti

Yalda Abbasî’den müzik ziyafeti

2. İstanbul Kürt Kültür Sanat Festivali kapsamında sahne alan Doğu Kürdistanlı ünlü sanatçı Yalda Abbasi, müzik ziyafeti verdi

HABER MERKEZİ – Mezopotamya Kültür Merkezi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Kürt Kültür Sanat Festivali’nin konuğu Doğu Kürdistanlı ünlü Kürt sanatçı Yalda Abbasi oldu. Etkinlik programında aynı gece konser vermesi planlanan Şengalli sanatçı Tehsîn Xidir ise Güney Kürdistan’dan Türkiye’ye girişi engellendiği için konsere katılamadı.

Kenter Tiyatrosu’nda düzenlenen konsere yurttaşların yoğun ilgisi dikkat çekti. Çoğu yurttaşın yoğunluktan dolayı ayakta izlemek zorunda kaldığı konserde, Kürtlerin acılarını, sürgününü işleyerek müziğe yeni bir soluk katan Abbasi ve grubu, seslendirdikleri eserlerle dinleyenleri tarihte yolculuğa çıkarttı. Konserin ardından Abbasi ve grubuna MKM, tarafından plaket verildi. Abbasi ve grubu salondakilerin yoğun fotoğraf çektirme talebini ise geri çevirmedi. Grup sahneden salondakilerle birlikte toplu “selfie” çekerek fotoğraf çektirme talebine formül buldu.

(DİHA)

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*